InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Topmanažer BASF o vývoji a trendech v chemickém průmyslu

12.9.2012 Administrátor (přečteno 4026x)
Topmanažer BASF o vývoji a trendech v chemickém průmyslu

Pokud chcete znát co se nyní děje a v dohledné době bude dít s hospodářstvím, je velmi dobré číst všemožné rozhovory s vlastníky firem či topmanažery, zejména lídry ve svých oborech. A celosvětovým lídrem v chemii je společnost BASF. 

Co říká v rozhovoru HN Harald Schwager, člen představenstva BASF, o vývoji v chemii a objednávkách? (Text jsem lehce upravil a "vytáhnul" podstatné)

  • Rok 2011 byl silným rokem. Objednávky v roce 2012 jsou mnohem opatrnější, ale stále se jedná o růst. Poptávka ve světě roste pomaleji, než jsme očekávali počátkem roku 2012. V mnoha evropských regionech jsou přijímána úsporná opatření kvůli krizi eurozóny. Zpomaluje i růst v Asii, zejména v Číně. Stále se však drží na dosti vysoké úrovni. I v USA je utlumeno oživování ekonomiky. 
  • Situace je však hodně vzdálená tomu, co jsem viděli v letech 2008 a 2009. Tehdy byl propad dramatický (až 20%). Dnes naopak hovoříme o pozvolném růstu a to je zásadní rozdíl. O nějaké globální recesi v chemickém průmyslu nemůže být ani řeči.

 

Inu, račte si to zařadit do kontextu  a zvažte vše při investičních rozhodováních. 


Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Fotogalerie

   

Komentáře k článku