InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Stan Druckenmiller – finanční generační konflikt je za dveřmi

25.5.2013 Jan Dvořák (přečteno 3354x)
Stan Druckenmiller – finanční generační konflikt je za dveřmi

Stan Druckenmiller je jeden z nejlepších manažerů hedge fondů. Za 25 let o droku 1986 do 2010 dosáhl průměrného výnosu 30%. Jeho slova se proto vyplatí brát vážně. 

Nedávno poskytl hodinový rozhovor agentuře Bloomberg a jeho poselství mladým je jednoznačné: nedopusťte, aby vaši rodiče a prarodiče ukradli vaše peníze. Jeho nedávné hodinové interview pro televizi Bloomberg bych nazval povinným.

Podle jeho názoru ve Spojených státech deficity sociálního zabezpečení, Medicare a Medicaid, povedou k bankrotu země. Současná hodnota deficitů těchto systémů přesahuje 200 biliónů dolarů, tedy řádově více, než je oficiální „účetní“ dluh Spojených států.

Podle jeho názoru stávající senioři ukradli budoucnost dnešním juniorům. Nezbývá mi než souhlasit, tato diskuse je výmluvná.

To, že se vyřeší dnešní problémy, neřeší de facto nic. Dnešní problémy a finanční krize roku 2008 (kdy kapitalizace trhů spadla o téměř 30 biliónů dolarů) jsou proti těm budoucím procházka růžovým sadem.

Pokud jde o akcie, nevěří, že se rozjíždí další sekulární býčí trh akcií podobný tomu započatému v roce 1982. Důvodem jsou právě odchody lidí do důchodu.

Baby boomers je prostě moc, což je jejich dnešní výhoda. Mohou si prosadit, co potřebují. Budou problémem všech zemí, které se to snaží řešit. Bohužel v České republice za podmínek, které vůbec nejsou atraktivní.

Jan Dvořák Jan Dvořák

.

Facebooková stránka s komentáři k aktuálnímu dění

Další moje komentáře nebo analýzy akcií najdete na

portálu Finakademie

 

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Fotogalerie

 

Komentáře k článku