InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Z krysy profesionálním investorem V.

31.3.2014 Quido (přečteno 3377x)
Z krysy profesionálním investorem V.

ČÁST 5.

Je tomu téměř 10 měsíců, kdy jsem napsal první „krysí“ článek. Za tu dobu se hodně změnilo. Myslím, že je škoda (především pro mě), že jsem přestal pravidelně psát. Dávám si tedy malé předsevzetí: „Piš pravidelně, ať vidíš rozdíl.“

A co že se vlastně změnilo? Především vlastní myšlení a sebepoznání. A to mě moc baví J. Zjistil jsem, že existují jednoduchá pravidla, která stačí dodržovat. Že vydržím přežít a dokonce si i užít celé měsíce s polovičním a někdy i třetinovým příjmem, který jsem kdysi měl a považoval ho za životní minimum. Že člověk nemusí pracovat 40 hodin týdně, i více, na směny, aby byl vnitřně spokojený, že odvedl nějakou práci. Takových poznání jsem zažil za poslední dobu mnoho.

Líbí se mi životní styl, kdy každý den dělám něco jiného a můžu se rozvíjet. Netvrdím, že je vše jednoduché. Poprvé v životě bydlím sám, poprvé v životě mám volnou pracovní dobu. Když jsem se stěhoval, myslel jsem, že bude velmi jednoduché ze dne na den změnit pracovní návyk, protože jsem si to vždycky přál. Musím ale uznat, že mi tato přeměna trvala přibližně pět měsíců a stále to není takové, jaké bych chtěl. Je zde mnoho stimulů, které ho lákají od práce. Musel jsem se naučit vstávat brzy, abych neprospal celé dopoledne, musel jsem se naučit určitému režimu, který mi vyhovuje a je stále více efektivní. Nejtěžší bylo naučit se žít sám se sebou. Nikdo mi neříkal, kdy mám jít na jídlo, kdy mám pauzu, kdy mám pracovat. Má to ale i své výhody. Když si člověk vyzkouší, že umí pracovat sám, může si upravovat svou „pracovní dobu“. Například když je venku krásné počasí a chci jít běhat, tak prostě jdu a práci udělám potom. Jde o to poznat sám sebe a své možnosti.

Chtěl bych uvést ještě jeden příklad, kterému se dnes musím smát – je to přibližně dva roky nazpět. Dostal jsem se k velmi zajímavému zahraničnímu úvěru ze Švýcarska. Podmínkou bylo vzít si úvěr na minimální částku s hodně nulami a muselo se investovat do nemovitostního projektu. Nevěděl jsem kam s tím, co s tím, ani jak začít. Byl jsem ale v kontaktu s člověkem, který tohle všechno ví a umí. Po schůzce se zástupcem, který pro ČR zajišťoval tento úvěr a týdnech plánování jsme zhruba věděli, jak a kam investovat, abychom si mohli úvěr vzít. Napsal jsem kolegovi, s kterým jsem to řešil (ten, co věděl vše a já nic), že chci minimálně 51% ze zisku, protože já našel výhodný zahraniční úvěr a já pod tím budu podepsaný a ponesu odpovědnost. Investice sice nevyšla, protože byl problém z druhé strany, ale dnes vím, že pokud by se situace opakovala, budu rád i za jedno procento. Protože i to jedno procento je víc, než co jsem si za svůj, poměrně krátký, pracovní život vydělal a hlavně – učil bych se od profíka a časem třeba podobný projekt duplikoval.

Stále mám své cíle a sny, ale dost se liší od mého prvního článku. Chci si v nejbližší době své sny zkonkretizovat co nejpřesněji a zveřejnit i zde na svém blogu. Přestal jsem snít jen o hmotných věcech, ale mám už i své nehmotné, duševní cíle.

Kontaktovat mou osobu můžete na quidobloger@seznam.cz

Quido Quido

Pokud mi chcete cokoliv sdělit, poradit nebo vynadat :)

kontakt:

email: Quidobloger@seznam.cz

Fb: Quido Bloger

 

 

 

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Fotogalerie

 

Komentáře k článku