InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Myslitelé ve společnosti Colosseum

12.6.2013 Administrátor (přečteno 4493x)
Myslitelé ve společnosti Colosseum

Boris Tomčiak je již našim oblíbeným analytikem. O jeho investičních tipech psal David naposledy zde. V dnešních Lidovkách je téměř celá stránka věnována inflaci a ochraně před ní. Na závěr zde experti odpovídají na dvě otázky týkající se inflace a zhodnocení. A mne osobně zaujala odpověď právě experta společnosti Colosseum - Borise Tomčiaka.

Otázka: Co byste doporučil klientovi, který má volných 100 tisíc korun a chce je na jeden rok co nejlépe ochránit před inflací?

Odpověď Borise Tomčiaka (Colosseum): Zajímavý je nákup zlata, protože jeho cena v posledních měsících výrazně klesla. Poptávka domácností po špercích ale zůstává stále velká a nahoru by cenu mohly vrátit i produkční náklady.

Vskutku zajímavý tip. Přesto by mne zajímalo, zda Boris Tomčiak správně pochopil otázku. A pokud ano, zda kalkuluje také s tím, že po roce bude investor očekávat zpět hotovost a že takový prodej zlata může znamenat náklady ve výši 20% z hodnoty investice. Jistě nelze očekávat, že si koupíte zlaté šperky, mince či zlatou cihlu a hned ten samý den ji od vás někdo za stejnou cenu koupí. Ten rozdíl v nákupní a prodejní ceně bude značný. Myslel to tedy pan Tomčiak vážně, když tvrdí, že takto jeho klienti ochrání co nejlépe peníze před inflací po dobu příštích 365 dní? A jak byste, pokud se této oblasti věnujete profesionálně jako pan Tomčiak, odpověděli investorům vy?

Čtěte také Je lepší fyzické zlato nebo akcie těžařů?

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku