InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Investiční doporučení Jana Macka (Swiss Life Select ČR)

24.5.2013 David Postráneský (přečteno 5165x)
Investiční doporučení Jana Macka (Swiss Life Select ČR)

Nové vydání Ekonomu přineslo nová investiční doporučení. Tentokráte pod taktovkou analytika Swiss Life Select ČR. A opět pozoruhodná logika. Co tedy pan Macek doporučuje k nákupu?

Adidas a Nike

Bohužel jediným argumentem pro nákup pana Macka je to, že Adidas za poslední rok na burze vyrostl až o 30%. To tedy nezní moc přesvědčivě, tedy jako argument k nákupu, nebo ano? Graf Adidas. Graf Nike. Výrazný růst poslední dobou a přitom relativně drahé akcie. Důvody k nákupu opět nějak nenacházím.

Manchester United

Dalším a pro tento týden posledním doporučením pana Macka je titul Manchester United. Graf. Autor doporučení tvrdí, že investice do "Reds" se nyní vyplatí. Klub letos vyhraje Premier League a jeho provozní zisk za finanční rok skončí na 166 až 170 milionech dolarů. Upozorňuje také, že momentální herní výsledky nemají na kurz akcií až takový vliv a že rozhoduje spíše byznys model klubu. Ani zde mne autor doporučení nepřesvědčil, ale uznávám, že to je pro mne celkem neznámý obor a titul. Ale čísla mne mnoho nelákají k nákupu.

A co vy? Vsadili byste na doporučení tohoto analytika Swiss Life Select ČR?

David Postráneský David Postráneský

Soukromý investor

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku