InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Akcie: jak si stojí Google a proč poroste ještě hodně dlouho

22.4.2013 Administrátor (přečteno 4222x)
Akcie: jak si stojí Google a proč poroste ještě hodně dlouho

Google se zatím daří zachytit trend surfování na mobilech a tabletech. Neustále inovuje. A jeho brýle Google glass vzbuzují velká očekávání tak jako každý nový produkt firmy Apple. 

Oproti prvnímu čtvrtletí roku 2012 vykázal Google růst tržeb o 31 procent. Za první čtvrtletí tohoto roku měl Google tržby 14 miliard dolarů, z nichž přibližně 13 miliard připadalo na tržby z online reklamy. Největší měrou se na nich podílely tržby z vyhledávače a dalších vlastních domén (8,64 miliardy) a tržby z reklamních sítí (3,26 miliardy). Mezi vlastní domény patří například Youtube. Reklamní sítě to jsou libovolné partnerské weby, které zobrazují reklamy Google.   

Společnost Google má k dispozici impozantních 50 miliard dolarů v hotovosti a jejích ekvivalentech. Jinými slovy - nakupovat nové inovativní firmy může nyní jako na běžícím páse a také to dělá.

Google aktuálně žije těmito tématy - Google Glass, chytré hodinky, boty či samořídící auta

Šéf Google - Page - věří, že pokud chce svou společnost zachovat i v budoucnosti, musí se neustále snažit nacházet nové technologie a služby. A nechal se také slyšet, že:

“Jednou budeme všichni překvapeni, že elektronika zahrnovala sahání po kapsách a kabelkách. Existuje tolik příležitostí vytvořit technologie, které lidem zlepší život. Jsme teprve na začátku.”

 

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Fotogalerie

 

Komentáře k článku