InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

"Komunitní" financování, ale kde je komunita?

8.5.2014 Václav Maixner (přečteno 6574x)
"Komunitní" financování, ale kde je komunita?

Komunitní financování je zaklínadlo dnešní doby. Máte projekt, nemáte peníze? Šup s ním na startovač a komunitní financování Vám úspěch zaručí ..

Nene, tak jednoduché to není. Ale mě spíše zaráží, proč se tomuto financování říká komunitní?? Kde je ona komunita, která by žila společným životem a společným snem, který by realizovala?? Kde je vnitřní život této komunity, kde je starost o projekt a aktivní účast na něm a kde je, mimo zaplacení jisté části peněz ono člena posunující chování???

Nikde. Prostě je to jen matení pojmů, které je v dnešní internetové době tak časté. Máme pocit, že jsme součástí komunity jen pouhým kliknutím na Like tlačítko, že se zasazujeme o lepší, nebo alespoň jiný svět tím, že zaplatíme někomu jeho sen ... A sami přitom můžeme hezky sedět na zadku a nic nedělat ...

Takže, až budete jednou komunitně financovat, zkuste tomu říkat financování od sympatizantů .. alespoň nebudete plést hrušky a jablka. A hlavně, zkuste někde opravdu komunitně žít a zkuste s druhými intenzivně komunikovat a komunitovat. Protože jen osobní aktivita může svět posunout dál ...

PS: Jen na závěr a pro zamyšlení. Komunitní financování se tomu říká v Čechách ;) V anglosaských zemích mají o dost příznačnější výraz crowd funding ;)

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku