„Komunitní“ financování, ale kde je komunita?

Komunitní financování je zaklínadlo dnešní doby. Máte projekt, nemáte peníze? Šup s ním na Startovač a komunitní financování úspěch zaručí.

Nene, tak jednoduché to není. Ale mě spíše zaráží, proč se tomuto financování říká komunitní? Kde je ona komunita, která by žila společným životem a společným snem, který by realizovala? Kde je vnitřní život této komunity, kde je starost o projekt a aktivní účast na něm a kde je, mimo zaplacení jisté části peněz ono člena posunující chování?

Nikde. Prostě je to jen matení pojmů, které je v dnešní internetové době tak časté. Máme pocit, že jsme součástí komunity jen pouhým kliknutím na Like tlačítko, že se zasazujeme o lepší, nebo alespoň jiný svět tím, že zaplatíme někomu jeho sen. A sami přitom můžeme hezky sedět na zadku a nic nedělat.

TIP: Zde je uvedeno vše, co je potřeba vědět o Crypto kartě.

Takže, až budete jednou komunitně financovat, zkuste tomu říkat financování od sympatizantů .. alespoň nebudete plést hrušky a jablka. A hlavně, zkuste někde opravdu komunitně žít a zkuste s druhými intenzivně komunikovat a komunitovat. Protože jen osobní aktivita může svět posunout dál.

PS: Jen na závěr a pro zamyšlení. Komunitní financování se tomu říká v Čechách. V anglosaských zemích mají o dost příznačnější výraz crowd funding.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang